Prodlužování řas kapkami

Prodlužování řas kapkami

Aplikací speciálních kapek je možné podpořit růst vlastních řas. Pravidelnou aplikací se po určité době řasy prodlužují, zahušťují, postupně tmavnou a nádherně se prohnou. Prodloužení je opravdu výrazné. O čtyři a více milimetrů. Případným nanesením řasenky se vítaný efekt ještě umocní. Obrovskou výhodou je, že uživatelé jsou schopni provádět základní aplikaci zcela sami, v pohodlí domova.

Účinnou látkou kapek Lumigan na zvětšení objemu a délky řas je bimatoprost. Lumigan se aplikuje 6 až 10 týdnů. Dlouhé řasy pak vydrží cca 6 měsíců. Poté je nutná oční kontrola u očního lékaře a v případě zájmu klienta a kladného doporučení lékaře je možné v proceduře pokračovat.

Chce to trpělivost! První změny se většinou dostaví po 3–4 týdnech aplikace. V některých případech je nutno vydržet více než 6 týdnů. Krásné řasy pak vydrží tak dlouho, dokud přirozeně nevypadají a neobnoví se za řasy nové. Takováto obměna řas je naprosto běžná u každého člověka, stejná jako např. u vlasů.

Kapky nejsou volně prodávány, jsou pouze na recept a předepsat je může jen oční lékař. Pouze on musí rozhodnout o vhodnosti používání preparátu. Před začátkem aplikace bimatoprostu tedy musí každý zájemce projít očním vyšetřením. Následuje odborné poučení, nácvik jak kapky aplikovat a informace, kdy případně přerušit jejich aplikaci.

Pro zajímavost - Tato metoda pochází z USA, kde se tento preparát prodává pod názvem Latisse. Jeho výrobcem je firma Allergan, která vyrábí také Botox. Jak už to bývá, výrazné prodloužení řas bylo objeveno jako vedlejší účinek léčby vysokého nitroočního tlaku látkou bimatoprost. Z hlediska estetického jde o jev velmi vítaný. Kapky jsou k účelu prodlužování řas v USA schváleny Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), který je zodpovědný za kontrolu a regulaci léčiv. (V USA fáze III Latisse ® klinické studie – zdvojnásobení plnosti po 16 týdnech aplikace)

Cena - Ve Visio Trutnov, s.r.o. cena činí 2.300 korun. Zahrnuje lékařské oční vyšetření, odborné poučení, nácvik jak kapky aplikovat, informace, kdy případně přerušit jejich aplikaci a vlastní preparát na dobu 12-16 týdnů. Provádí se také fotodokumentace a měření řas pro posouzení účinku.

Pokud máte o uvedený výkon zájem, můžete se objednat v recepci Očního centra Visio nebo prostřednictvím facebooku, případně e-mailu: info@ocniambulance.eu nebo telefonicky na čísle: 777 449 100.

© 2021 ocni ambulance | design by visio