Přirozená cesta ke zkrášlení Vašeho vzhledu

Krása bez chirurgického zákroku pomocí výplňových materiálů

Obličejové výplňové materiály jsou určeny k estetickým ošetřením. Neovlivňují výrazy či pohyby tváře. Používají se k omlazení pleti, vyhlazení či redukci vrásek, změlčení nosoretních rýh a povislých koutků úst, modelování a zvětšování objemu rtů. Rovněž lze jimi korigovat jizvy, nerovnosti a asymetrie v obličeji. Jsou vhodné pro ženy i muže.

Nejčastěji se používají výplňové materiály založené na bázi kyseliny hyaluronové, která je velmi podobná té přírodní, tělu vlastní. Mladá pokožka obsahuje dostatečné množství kyseliny hyaluronové, která udržuje kůži dobře hydratovanou. Kvalita pokožky se však především vlivem ultrafialového slunečního záření a působením času mění. Když stárneme, funkce kolagenu a elastických vláken se zhoršuje, kvalita a množství kyseliny hyaluronové se snižuje. To má za následek menší pružnost kůže, zároveň větší hrubost pokožky a nižší hydrataci, objevují se vrásky a rýhy. Použití výplně pak představuje účinný způsob, jak doplnit tuto kyselinu zpět do kůže a obnovit tak objem, strukturu a pružnost pleti. Výsledky jsou okamžité a dlouhodobé, nejsou však permanentní. Výplňový materiál se jednoduše vstřebává. Účinky ošetření obvykle vydrží několik měsíců a mohou být zachovány opakovaným ošetřením prováděným jedenkrát či dvakrát do roka. Neexistuje však omezení, které by určovalo, jak často se může ošetření podstupovat. Mimochodem, existují také další faktory, které se mohou podílet na negativních změnách naší pokožky – kouření, požívání alkoholu a stres.

Ošetření výplňovým materiálem je neinvazivní (neoperativní) s minimální dobou rekonvalescence, klienta prakticky nevyřadí z pracovního ani společenského života. Výplňový materiál je injekčně aplikován do kůže, v některých případech jen pod kůži. Ošetření zvolených lokalit lze provádět v místním znecitlivení, některé výplně však již anestetikum obsahují.

Před ošetřením je nezbytná konzultace s lékařem, který posoudí vhodnost použití metody a typ výplně, případně navrhne alternativní metodu, např. použití botulotoxinu. S klientem prodiskutuje jeho přání, možnosti, formy a způsoby aplikace i jaké výsledky lze očekávat. Následně s ním absolvuje všechny potřebné náležitosti související s dohodnutým výkonem. Aplikace obličejových výplní u nás provádí prim. MUDr. Zuzana Chovancová.

K ošetření používáme bezpečné a kvalitní výplňové materiály od renomovaných dodavatelů. Po ošetření obdrží klient instrukce týkající se správné péče o pleť po provedeném ošetření. Je normální, pokud se objeví nepříjemné reakce, jako jsou zarudnutí, otok, bolest, svědění, výskyt modřin nebo citlivost v místě ošetření. Obvykle vše přejde během pár dní, nejpozději do jednoho až dvou týdnů. Občas je nutné dodatečné ošetření k dosažení požadovaných výsledků. K zachování účinku provedeného výkonu bude zapotřebí ošetření po nějaké době opakovat. Při ošetření vrásek je to obvykle po 6-12 měsících, při ošetření rtů do 6 měsíců. Při omlazování pokožky se obvykle provádějí tři ošetření s odstupem 2-4 týdnů mezi jednotlivými ošetřeními. Další ošetření se poté opakuje každých 4 až 6 měsíců.

Pokud máte o uvedené výkony zájem, můžete se objednat v recepci Očního centra Visio nebo prostřednictvím facebooku, případně e-mailu: info@ocniambulance.eu nebo telefonicky na čísle: 777 449 100.

© 2021 ocni ambulance | design by visio